Orbán Viktor letartóztatását kérték – Blikk

Orbán Viktor letartóztatását kérték – Blikk

Íme, a szöveg átfogalmazva:

Horváth Lóránt, az ukrán pénzszállítók jogi képviselője kérte Hajdú János, Farkas Örs, Demeter Tamás és Orbán Viktor gyanúsításával egyidejűleg őrizetbe vételüket és letartóztatásukat – értesült róla a 24.hu. Az indítványban az áll, hogy a gyanú szerint 7 rendbeli, aljas indokból elkövetett jogellenes fogva tartás és kényszervallatás bűntette valósult meg, amelynek büntetési kerete két-tizenkét év közötti szabadságvesztést jelent.

A beadványban említik, hogy az indítvány alapját a sajtóban megjelent információk képezik. „A hírek szerint érintett dr. Orbán Viktor volt miniszterelnök, Farkas Örs volt államtitkár, Hajdú János volt TEK-főigazgató, valamint dr. Demeter Tamás volt NAV bűnügyi és rendészeti elnökhelyettes” – olvasható a 24.hu cikkében.

A dokumentumban kijelentik: a sajtóinformáció nem csupán politikai megítélés, hanem konkrét ügyészségi megállapítás, amely szerint a büntetőjogi felelősség tisztázásának legfontosabb eszköze az érintettek vallomása lehet.

Egy akció az M5-ös autópályán

A történet, mintha egy hollywoodi film cselekménye lenne, idén márciusban zajlott az M5-ös autópályán, ahol a magyar hatóságok több mint 27 milliárd forintnak megfelelő dollár- és euróbankjegyet, valamint 9 kiló aranyat foglaltak le. Ezek a tételek két ukrán pénzszállító autóban voltak, amelyek az osztrák határról tartottak Ukrajna felé.

A lefoglalt értékeket végül május elején adták vissza a magyar hatóságok a tulajdonosaiknak, az Oschadbanknak. A pénzt kísérő személyek jogszerű fogva tartása érdekében nyomozást indított a Fővárosi Nyomozó Ügyészség.

Forrás www.blikk.hu