Orbán Anita 37 misszióvezetőt hazarendel.

Orbán Anita 37 misszióvezetőt hazarendel.

A Külügyminisztérium törődik a külképviselet-vezetői kar megújításával, ezért 37 misszióvezetőt haza rendelnek – jelentette be Orbán Anita külügyminiszter pénteki Facebook-videójában.

A tárca vezetője elmondta, hogy a változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, míg egyes esetekben az a célja a személyi döntéseknek, hogy olyan nagykövetek képviseljék Magyarországot, akik az új külpolitikai prioritások mentén hatékonyan és hitelesen tudják szolgálni az ország érdekeit.

Hangsúlyozta: ezek a személyi módosítások egy szélesebb szakmai megújulás részei is. A Külügyminisztérium célja egy professzionális és magas színvonalon működő diplomáciai kar kialakítása, amelyben olyan nagykövetek és diplomaták dolgoznak, akik hozzájárulnak Magyarország külpolitikai céljainak eléréséhez és a nemzetközi érdekérvényesítési képesség erősítéséhez – magyarázta.

Elmondta, hogy ennek a törekvésnek a részeként megalakult a Külügyminisztériumban a humánstratégiáért és képzésért felelős helyettes államtitkárság. Az új egység feladata egy átlátható, korszerű és teljesítményalapú diplomata-életpályamodell létrehozása, a külügyi felvételi rendszer aktualizálása, valamint a folyamatos szakmai továbbképzés keretrendszerének kidolgozása – emelte ki.

Kiemelte: a minisztérium célja, hogy a diplomácia igazán valós hivatássá váljon, biztosítva a tehetséges szakemberek számára a kiszámítható szakmai karriert, stabil életvitelt és hosszú távú perspektívát.

Orbán Anita szerint a magyar külpolitikai, gazdasági és nemzetstratégiai érdekek hatékony képviselete csak egy magasan képzett, motivált és professzionális diplomáciai kar révén érhető el. Ez egyúttal biztosíték arra is, hogy a Külügyminisztérium a jövőben még sikeresebben támogathatja a szaktárcák nemzetközi céljainak megvalósítását – tette hozzá.

(MTI)

Forrás www.blikk.hu