Idén a kormány elindítja az euróra való áttérést.

Idén a kormány elindítja az euróra való áttérést.

Kármán András megállapította, hogy idén először nem Görögország számít az Európai Unió legeladósodottabb tagállamának. A görög kormány radikálisan megváltoztatta a válságot megelőző időszakban követett felelőtlen költségvetési gyakorlatát, és ma az EU egyik példaértékű tagjának számít a fiskális fegyelem terén.

A közös nézetek között szerepelt, hogy fontos az európai tőkepiacok integrációjának és szabályozásának egységesítése, mivel szükséges, hogy Európa ezen a területen felzárkózzon az Egyesült Államokhoz. Ez a folyamat különösen lényeges a versenyképesség növelése érdekében.

Kármán hangsúlyozta, hogy a tőkepiacok szerepe jelenleg Európában viszonylag kicsi, ami gyakran megnehezíti a kisebb országok, például Magyarország kkv-i számára a különböző finanszírozási lehetőségek elérését, és ez hátrányt jelent a versenyképesség szempontjából.

További előny lenne, ha az európai tőkepiac fejlődne, mivel a megtakarítók számára szélesebb befektetési lehetőségek nyílnának meg. Ez a folyamat csökkentené a Magyarországon felhalmozott jelentős készpénzállományt és a kamat nélküli látra szóló betéteket, lehetővé téve a magasabb hozamok elérését a megtakarítók számára.

Forrás mandiner.hu