Figyelem, a kép csak illusztráció! Magyar Péter országjárása (Forrás: Magyar Péter Facebook-oldala)
Magyar Péter egy Facebook-posztban emlékeztetett arra, hogy a Tisza Párt már 2024-ben világossá tette szándékát a mandátumkorlátozásokkal kapcsolatban.
Két 2024-es felvételt idézett fel, ahol egyértelműen kijelenti, hogy ha a Tisza Párt megbízást kap, akkor két ciklusra korlátozzák a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumát. „Számos alkalommal beszéltem erről, vagy írtam itt” – hangsúlyozta a miniszterelnök, hozzáfűzve: „Azt valósítjuk meg, amit ígértünk, és amire a magyarok felhatalmaztak minket.”
Kiemelte, hogy ellentétben a Fidesszel, ők nem rejtegetik a szándékaikat. – Azt valósítjuk meg, amit ígértünk, és amire a magyarok felhatalmaztak minket – szögezte le. Végül azt üzente: „Jó lenne, ha azok, akik elemzőnek, politikusnak vagy újságírónak mondják magukat, leállnának azzal a hazugsággal, hogy ez nem szerepelt a Tisza programjában!”
Mint arról beszámoltunk, a parlament június 15-én kétharmados többséggel elfogadta az Alaptörvény 16. módosítását, amely legfeljebb nyolc évre korlátozta a miniszterelnöki poszt betöltését, figyelembe véve a korábbi (1990 utáni) időszakokat is. Magyar Péter most hétfőn bejelentette, hogy javasolják az országgyűlési képviselők mandátumának 12 évre való maximalizálását.
Forrás hang.hu
