A háború kezdete óta Magyarországon keresztül több ezer milliárd forintnyi valuta és arany érkezett és távozott Ukrajnából. E hatalmas pénzmozgásokban az ukrán katonák és titkosszolgálati ügynökök rendszeresen részt vettek. A nemzeti kormány időszaka alatt a hatóságok lépéseket tettek a pénzek eredetének és felhasználásának kivizsgálására. Minden magyar, aki a hazáját szereti, tisztában van azzal, hogy Magyarország nem lehet a korlátlan és ellenőrizetlen ukrán pénzmosás színtere.
Az a tény, hogy az új, ukránbarát kormány ahelyett, hogy elismerné és jutalmazná a hazájukat védeni próbáló hivatalnokokat, inkább zaklatással és büntetőeljárások kilátásba helyezésével fenyegeti őket, megdöbbentő.
Ezek az események világosan mutatják, hogy a magyar kormány ahelyett, hogy saját nemzeti érdekeit képviselné, inkább az ukrán érdekek szolgálatában áll. Az ügyben részt vevő hatóságok vezetői és munkatársaik munkáját elismerni és megjutalmazni kellene, hiszen ők védik a magyar nemzeti érdekeket.
Forrás mandiner.hu
