A miniszterelnök hét főispáni kinevezésről döntött, ahogy a Magyar Közlöny legfrissebb számában is olvasható. A dokumentum alapján a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára az alábbi személyeket nevezik ki június 29-i hatállyal:
– Bede Péter József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal élére,
– Bozsolik Róbert Zsolt a Tolna Vármegyei Kormányhivatal vezetője lesz,
– Cseresnyés Béla a Zala Vármegyei Kormányhivatal élére kerül,
– Fröhlichné Hamar Edit a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal vezetője,
– Kovács Éva a Heves Vármegyei Kormányhivatal élére,
– Sinka-Ács Judit a Somogy Vármegyei Kormányhivatal vezetését kapja,
– Tyukodi Dávid pedig a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal élére lesz kinevezve.
Forrás 24.hu
