Magyar Péter új főispánokat nevezett ki hét megyében.

Magyar Péter új főispánokat nevezett ki hét megyében.

Magyar Péter miniszterelnök hét megyébe új főispánokat nevezett ki, ahogy azt a pénteki Magyar Közlöny is megerősíti. A kinevezések június 29-étől, hétfőtől lépnek hatályba.

A kinevezések szerint:

– Bede Péter József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal élére kerül,
– Bozsolik Róbert Zsolt a Tolna Vármegyei Kormányhivatalt vezeti,
– Cseresnyés Béla a Zala Vármegyei Kormányhivatal élén áll,
– Fröhlichné Hamar Edit a Veszprém Vármegyei Kormányhivatalt irányítja,
– Kovács Éva a Heves Vármegyei Kormányhivatal vezetője lesz,
– Sinka-Ács Judit a Somogy Vármegyei Kormányhivatalt irányítja,
– Tyukodi Dávid pedig a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalt vezeti a jövőben.

A többi tizenkét megye és a főváros kormányhivatalának új vezetőjéről még nem született döntés.

A nyitóképen illusztráció látható. Fotó: HVG / Reviczky Zsolt

Forrás hvg.hu