Kedden a kormány úgy döntött, kivezeti a védett üzemanyagárak rendszerét, ugyanakkor felhatalmazást biztosít hasonló intézkedés bevezetésére Kapitány István gazdasági és energetikai miniszternek. A független benzinkutak emiatt pénteken országos demonstrációba kezdtek, mivel a korábbi üzemanyagárstopok miatt elszenvedett, csaknem 8 milliárd forintos veszteséget máig nem térítette meg az állam.
Az ügy a csütörtöki Kormányszóvivői Tájékoztatón is napirendre került, ahol Magyar Péter miniszterelnök azt mondta:
a jelenlegi kormány nem tudja teljesíteni az előző kabinet fedezet nélküli ígéreteit.
Eközben a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) egy frissen elfogadott törvény miatt is bírálja a Tisza-kormányt: szerintük az, hogy Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendkívüli helyzetben rendeletben dönthet az üzemanyagárakról, a szabályozást ismét kiszámíthatatlanná teheti.
Fidesz: Fizesse ki a Tisza-kormány a kárenyhítő támogatást
A Fidesz szombati közleményében reagált, és azt írta, hogy „a kormányváltás nem teszi meg nem történtté a megállapodást a kisbenzinkutakkal”. Hozzátették, hogy az Orbán-kormány vezette be az üzemanyagárstopot, hogy megvédje a magyar családokat az egekbe szökő benzináraktól. Ezzel egyidejűleg megállapodott a kisebb, független benzinkutakkal, hogy kompenzálja az ebből adódó veszteségeiket.
Az azóta hivatalba lépett Tisza-kormány azonban semmit sem tett a megállapodás végrehajtása érdekében, igyekszik elsunnyogni a kifizetést. Ami jár, az jár, a Fidesz követeli, hogy Magyar Péter kormánya haladéktalanul fizesse ki a kárenyhítő támogatást!
− áll az ellenzéki párt közleményében, amelyet Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója juttatott el az MTI-hez.
Olvasd tovább itt: index.hu
