Vízhasználati korlátozások
A rendkívüli hőmérséklet és csapadékmentes időjárás miatt több Pest megyei település önkormányzata figyelmeztette a lakosokat a vízmegtakarítás fontosságára. Erdőkertes, Szada, Őrbottyán és Veresegyház I. fokú vízkorlátozást vezetett be a megnövekedett vízfogyasztás következményeként.
Veresegyházon és Szadán csupán a szokásos vízfogyasztás csökkentésére kérik a lakosokat, míg Őrbottyánban és Erdőkertesen a locsolás a közüzemi ivóvíz-hálózatról 6:00 és 23:00 óra között tilos. Ezen kívül tilos a járdák és utak mosása, az automatikus öntözőberendezések használata, a járművek tömlős mosása, valamint az úszómedencék feltöltése is.
Forrás hang.hu
