Trump az Irán megszüntetésével fenyegetett.

Trump az Irán megszüntetésével fenyegetett.

Donald Trump legutóbbi bejegyzésében hangsúlyozta, hogy Irán felé komoly figyelmeztetést intézett. Azt mondta: „Lehet, hogy elérkezik az a pillanat, amikor már nem tudunk mértéktartók maradni, és rá leszünk kényszerülve, hogy katonai erővel zárjuk le azt a munkát, amit eddig ilyen sikeresen végeztünk. Ha ez megtörténik, az Iráni Iszlám Köztársaság megszűnik létezni!” A bejegyzését szokásos módján „President DJT” aláírással zárta le.

Egyidejűleg amerikai hivatalos források arról számoltak be, hogy az a légicsapás, amelyet szombaton hajtottak végre, jóval erősebb volt, mint az előző nap végrehajtott hasonló művelet. Az értesülések szerint a célpontok között olyan légvédelmi állások is szerepeltek, amelyeket az iráni hadvezetés a legutóbbi tűzszünet ideje alatt, április 7-én telepített újra.

Forrás mandiner.hu