A töltések időzítése során fontos, hogy kerüljük a telefonok, okosórák és laptopok töltését a délutáni 18 és 21 óra közötti időszakban. Érdemes emlékeztetőt állítani a telefonra 18 órára, hogy emlékeztessen a töltők kihúzására.
A nagyobb energiafogyasztók, mint például a mosó- és mosogatógépek, használatát is érdemes elkerülni esténként. Ezen kívül az elektromos sütők, mikrohullámú sütők és porszívók használatát is minimálisra kell csökkenteni ezekben az órákban.
Kiemelendő a klíma által termelt kondenzvíz újrahasznosítása is, amelyet palackokban gyűjtve virágok öntözésére használhatunk. A szakértők szerint a páfrányok például különösen kedvelik ezt a vizet. Rácz András hangsúlyozta, hogy bár pontos mérésekhez részletes energetikai számításokra lenne szükség, a közös felelősségvállalás a legfontosabb. Összegzésül, mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy a forró napokat könnyebben átvészeljük.
Forrás mandiner.hu
