A kínai autógyártó nem ért egyet a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal vádjaival. Szerintük semmi rosszat nem tettek, ügyvéd fog válaszolni a hamis állításokra. A magyar hatóság szerint benzoltartalmú földet helyezhettek el több külső helyszínen.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal 2026. május 12-én feljelentést tett a BYD Auto Hungary Kft. ügyében, mert a gyanú szerint a vállalat nem tartotta be a környezetvédelmi engedély előírásait. A hatóság szerint a beruházási területről kitermelt, határérték feletti alkil-benzol-tartalmú földet több külső helyszínen helyezhették el. Az ügyben a Szegedi Rendőrkapitányság környezetkárosítás gyanúja miatt nyomozást indított szakértők bevonásával.
A BYD visszautasítja azokat a vádakat, melyek szerint megsértette a magyar környezetvédelmi szabályokat az Európai Unió első gyárának kivitelezése során – írja a Bloomberg.
„Ez egy hamis állítás, már megbíztunk egy ügyvédet a válaszadással, mivel semmi rosszat nem tettünk” – közölte Stella Li, a BYD alelnöke a belgrádi nemzetközi konferencián.
Li azt is elmondta, szeretnék minél hamarabb befejezni a magyarországi létesítmény munkálatait, terveik szerint az év utolsó negyedében kezdődhet el az autógyártás. Közben keresik az újabb európai gyár helyszínét, már összeállították a listát a lehetséges helyszínekről, de a végleges döntés még nem született meg.
Olvasd tovább itt: index.hu
