Speciális járművet adott át a Vöröskereszt balesetekhez.

Speciális járművet adott át a Vöröskereszt balesetekhez.


Tömeges baleseteknél, katasztrófáknál bevethető speciális logisztikai járművet adott át üzemeltetésre a Magyar Vöröskereszt az Országos Mentőszolgálatnak (OMSZ) hétfőn. Az átadóeseményen Constantinovits Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója úgy fogalmazott, a két szervezet több mint száz éve szolgálja az emberi élet és az egészség védelmének ügyét.

Hétfőn a Magyar Vöröskereszt budapesti székházában rendezték meg azt az eseményt, melynek keretében az Országos Mentőszolgálat részére átadtak egy tömeges baleseteknél is bevethető speciális gépjárművet – közölte az MTI.

 Az átadott gépjármű bevethető speciális, tömeges sérülésekkel járó baleseteknél, katasztrófáknál, kifejezetten rendkívüli helyzetekre tervezték, akár nehéz terepviszonyok között is képes a megfelelő helyre vinni a szükséges eszközöket, mentősöket – ismertette Constantinovits Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója. Úgy fogalmazott, a két szervezet több mint száz éve szolgálja az emberi élet és az egészség védelmének ügyét.

Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója felidézte, a két fél együttműködése régóta tart, munkakapcsolatuk a koronavírus-járvány ideje alatt és az orosz-ukrán háború elől érkező menekültek ellátásában is szoros volt. Hozzátette, bízik abban, hogy az együttműködés egyre szélesebb területeken jelenik majd meg.