Magyar Péter vasárnap este egy titokzatos bejegyzést tett közzé, amelyben bejelentette, hogy a hétfői rendkívüli kormányülés és frakcióülés után ismerteti a „bábok eltávolítását és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt, plusz még valamit”. Hétfőn pedig Facebook-oldalán emlékeztetett, hogy
az orbáni politikai és gazdasági maffia elleni küzdelem fontos állomásához érkeztünk. Mindenkire szükség lesz a maffia legyőzéséhez
– fogalmazott, hozzátéve, hogy „13 óra: élőben a Parlamentből”.
Orbán Viktor „bábjai”
Magyar Péter vasárnapi bejegyzésében a közjogi tisztségviselők utóbbi időben követelt leváltására utalt, akiket ő „Orbán Viktor bábjainak” tart. A miniszterelnök a köztársasági elnöktől az alkotmánybírákig és a legfőbb ügyésztől a Kúria elnökéig a legtöbb korábbi köztisztviselőt leváltaná, korábban határidőt is adott nekik az „önkéntes” lemondásra, majd Alaptörvény-módosítást helyezett kilátásba elmozdításuk érdekében.
Különösen Sulyok Tamás köztársasági elnök eltávolításával kapcsolatban folyik a huzavona, akivel kapcsolatban Magyar Péter legutóbb azt jelentette ki, hogy „alkotmányos puccskísérlete elbukott, mennie kell”.
Hétfőn jöhet a leszámolás az Országgyűlésben
A miniszterelnök szombaton még azt mondta: mégsem nyújtják be jövő héten a parlamentnek a Vagyonvisszaszerzési Hivatalról szóló javaslatot, hanem előtte társadalmi egyeztetésre bocsátják az erről szóló törvényt, vasárnap reggel azonban már arról számolt be: hétfőn ismertetik az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatot, valamint egy Alaptörvény-módosítást is.
(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 16-án. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Olvasd tovább itt: index.hu
