Szecsődi Patrik: Karácsony Gergely újra becsapta az autósokat.

Szecsődi Patrik: Karácsony Gergely újra becsapta az autósokat.

Karácsony Gergely főpolgármester 2024 novemberében bejelentette, hogy megszüntetik az összes parkolóautomatát, és a készpénzes parkolást is eltörlik. Eddig a vállalásokat sikerült teljesítenie, de a BudapestGO alkalmazáson belül a BKK-bérlettel olcsóbb parkolásra vonatkozó ígéretét nem tudta megvalósítani.

Most derült ki, hogy a fővárosi önkormányzat még nem kezdte el a BudapestGO fejlesztését, mivel szerintük nincs elegendő forrás erre, így nem tudják betartani a kitűzött határidőt. A közlésük alapján mintegy 700 millió forintra lenne szükség az alkalmazás továbbfejlesztéséhez, és emiatt több tízezer autós esett el az ígért kedvezményektől.

A Mi Hazánk Mozgalom hívta fel először a figyelmet arra, hogy parkolóautomaták és készpénzes lehetőség nélkül nem lehet legitim a parkolás Budapesten. Miközben a parkolási rendszer problémái fokozatosan napvilágot látnak, a parkolási díjak iránti kereslet továbbra is fennáll.

A Mi Hazánk követeli, hogy Karácsony Gergely adjon részletes tájékoztatást arról, miért kerül közel 1 milliárd forintba egy alkalmazás fejlesztése, ami eddig erősen korruptnak tűnik. Az ilyen hibák után azonnal vonják vissza a parkolóautomaták eltávolítását, és biztosítsák a készpénzes parkolás lehetőségét, ami minden magyar alapjoga! Az ilyen döntések nemcsak a közlekedést, hanem az egész infrastruktúrát is a digitális tér irányába mozdítják. A parkolási rendszer egyúttal forgalomszabályozás szerepét is betölti, nem lehet, hogy ennek alapja a digitális létezés. Továbbá felszólítjuk a fővárost, hogy kompenzálják az autósokat, hogy ne legyenek Karácsony Gergely gazdálkodásának áldozatai!

Szecsődi Patrik,
a Mi Hazánk fővárosi képviselője

Forrás kormanyvaltas.hu