31 és fél fokot mért az RTL Híradó stábja az egyik lezárt műtőben az Országos Onkológiai Intézetben. A kórház még hétfőn arról tájékoztatott közösségi oldalán, hogy meghibásodott a klímarendszerük a hármas épületben, emiatt át kell ütemezniük műtéteket.
Amikor a híradó a felvételeket készítette, sorra vitték a ventilátorokat az intézet hármas épületébe. Dank Magdolna főigazgató elmondta, hogy a teljes intenzív osztályt, 96 ágyat érint. „A betegellátás szempontjából az emlő, a mellkas, a hasi sebészet és az urológiai sebészet betegeit, ez nagyon nagy szám” – magyarázta az intézet vezetője.
Hétfői közleményükben tájékoztattak, hogy a halaszthatatlan onkológiai műtétek ellátásának biztosítása érdekében a 3/A épület műtőiben kétműszakos munkarendet vezettek be. A beavatkozásokat reggel 6 órától este 10 óráig végzik, hogy a rendelkezésre álló műtői kapacitást a lehető legjobban kihasználják, és az előjegyzett, sürgős műtéteket minél hamarabb el tudják végezni.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a mostani helyzetet a tartós hőhullám és a korábbi évek elmaradt fejlesztéseinek együttes következményeként írta le, és arra figyelmeztetett, hogy emiatt minduntalan az eseti problémák megoldására kényszerülnek. Az intézet hármas épületével kapcsolatban közölte, hogy a műtők hűtését biztosító rendszer egyik alkatrésze hibásodott meg, a pótlást pedig csak külföldről lehet beszerezni. A beszerzés azonnal elindult, az alkatrész pedig repülővel érkezik.
Nagyon-nagyon várjuk azt az alkatrészt, nem csak a hármas épülettel van baj, hanem, ahol most műtünk a 3/A épület ugyancsak odafigyelést igényel
– magyarázta, hozzátéve, hogy a hűtés szempontjából a 14-es épületben is rezeg a léc.
A főigazgató szerint az alkatrész megérkezett Magyarországra és már kedd éjszaka megkezdődhet a beszerelés.
Olvasd tovább itt: index.hu
