Füssy Angéla egy kérdésre válaszolva elmondta, hogy nem tudja, Bangónak azért fizettek-e az interjúért, hogy nyíltan vállalja magát, vagy azért, mert egyszerűen segítséget akartak nyújtani neki. Hangsúlyozta, hogy soha nem állította, hogy Bangó Sándor azért kapott pénzt, hogy hamis információt adjon.
Biztos abban, hogy a Pócs-podcastban bemutatott felvételen nem Bangó Sándor beszél.
Füssy, aki egy gyermekvédelmi alapítványt is irányít, elmondta, hogy szerdán rövid telefonbeszélgetést folytatott Magyar Mártonnal, aki azt mondta, hogy nem ő szorgalmazta a bocsánatkérést, és semmi köze nem volt Molnár Zsolt ügyeskedéséhez.
Füssy Angéla arra számít, hogy hamarosan nyomozás indul a feljelentése nyomán. Elmondása szerint ma be akarták hívni újabb kihallgatásra, de Kecskeméten forgatott, így holnap reggel kell bemennie a rendőrségre, ami szerinte világosan jelzi, hogy nyomozás folyik.
Az egyik érdekesség, hogy a rendőrségen leadott bizonyítékok között megtalálható, hogy Bangó Sándor mennyi pénzt kapott a Kontroll-interjúért.
Füssy alapítványa foglalkozik egykori javítóintézeti fogvatartott sorsával, és az újságíró próbálta ráébreszteni a fiatalt, hogy árt magának, ha Zsolti bácsi ügyével kapcsolatban nyilatkozik, mert politikai érdekek kereszttüzébe kerülhet. Hozzátette, hogy a férfi jelenleg súlyos pszichés problémákkal küzd, és voltak öngyilkossági gondolatai is.
Forrás www.origo.hu
