Szerda délelőtt egy olvasónk értesítette minket arról, hogy fiatalok egy csoportja magyar zászlókkal díszíti fel az Erzsébet hidat. A helyszínen kiderült, hogy a Mi Hazánk Mozgalom ifjúsági tagjai tevékenykednek, és körülbelül tizenhat fiatal gyorskötegelőkkel rögzítette a zászlókat a híd mindkét oldalán.
Az akciót később Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője is megosztotta, kihangsúlyozva, hogy a zászlók üzenete Budapest mindenkié.
Az esemény előzménye, hogy egy férfi a múlt vasárnap leszedte és a Dunába dobta a hídon lévő Pride-zászlókat. A fővárosi önkormányzat azonnal feljelentést tett, és bejelentették, hogy néhány napon belül pótolják a zászlókat; Karácsony Gergely főpolgármester pedig köszönetet mondott az ingyenes reklámért a zászlóellenes férfinak. Két nappal ezt követően a rendőrség elfogta otthonában a férfit, aki elismerte tettét, majd a kihallgatása után szabadlábra helyezték és rongálás miatt eljárás indult ellene.
A zászlóügy ezzel korántsem zárult le. Politikai reakciók is érkeztek, Novák Előd bejelentette, hogy állja a lecsUbott zászlók pótlásáért kirótt büntetést, míg Juhász Hajnalka (KDNP) a parlamentben kifogásolta a hídra került szivárványos zászlókat, mondván, hogy azok társadalmi feszültséget okoznak, és inkább a magyar zászlónak lenne ott a helye. Magyar Péter miniszterelnök válaszában, mint ahogy általában, arra kérte a képviselőt, hogy ne avatkozzon a magyar emberek magánéletébe, emellé egy Ferenc pápától származó idézetet is idézett, amelyet azonban tévesen Benedek pápának tulajdonított.
A helyzet emlékeztet egy három éve történt esetre, amikor egy szivárványos pad okozott felháborodást Ferencvárosban, és számos átfestés történt.
A szivárványos zászlókat a hétvégi Budapest Pride felvonulás miatt állították ki a hídra. Az idei felvonuláshoz már nem volt szükség tavalyi trükközésre; akkor, hogy megkerüljék a Fidesz által bevezetett Pride-betiltást, önkormányzati rendezvényként zajlott. A törvény továbbra is érvényben van, amely alapvetően tiltaná a homoszexualitást népszerűsítő gyűléseket, de a rendőrség most másképp értékelte a helyzetet, és úgy döntött, hogy a felvonulásnak nincs jogi akadálya. A Pride szervezői azonban továbbra is a homofób törvény eltörlését kérik, szerintük a rendszerváltás nem teljes a gyülekezési törvény helyreállítása nélkül.
Forrás telex.hu
