Hazánkosok magyar zászlókkal díszítették az Erzsébet hidat.

Hazánkosok magyar zászlókkal díszítették az Erzsébet hidat.

Szerda délelőtt egy olvasónk értesítette minket arról, hogy fiatalok egy csoportja magyar zászlókkal díszíti fel az Erzsébet hidat. A helyszínen kiderült, hogy a Mi Hazánk Mozgalom ifjúsági tagjai tevékenykednek, és körülbelül tizenhat fiatal gyorskötegelőkkel rögzítette a zászlókat a híd mindkét oldalán.

Az akciót később Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője is megosztotta, kihangsúlyozva, hogy a zászlók üzenete Budapest mindenkié.

Az esemény előzménye, hogy egy férfi a múlt vasárnap leszedte és a Dunába dobta a hídon lévő Pride-zászlókat. A fővárosi önkormányzat azonnal feljelentést tett, és bejelentették, hogy néhány napon belül pótolják a zászlókat; Karácsony Gergely főpolgármester pedig köszönetet mondott az ingyenes reklámért a zászlóellenes férfinak. Két nappal ezt követően a rendőrség elfogta otthonában a férfit, aki elismerte tettét, majd a kihallgatása után szabadlábra helyezték és rongálás miatt eljárás indult ellene.

A zászlóügy ezzel korántsem zárult le. Politikai reakciók is érkeztek, Novák Előd bejelentette, hogy állja a lecsUbott zászlók pótlásáért kirótt büntetést, míg Juhász Hajnalka (KDNP) a parlamentben kifogásolta a hídra került szivárványos zászlókat, mondván, hogy azok társadalmi feszültséget okoznak, és inkább a magyar zászlónak lenne ott a helye. Magyar Péter miniszterelnök válaszában, mint ahogy általában, arra kérte a képviselőt, hogy ne avatkozzon a magyar emberek magánéletébe, emellé egy Ferenc pápától származó idézetet is idézett, amelyet azonban tévesen Benedek pápának tulajdonított.

A helyzet emlékeztet egy három éve történt esetre, amikor egy szivárványos pad okozott felháborodást Ferencvárosban, és számos átfestés történt.

A szivárványos zászlókat a hétvégi Budapest Pride felvonulás miatt állították ki a hídra. Az idei felvonuláshoz már nem volt szükség tavalyi trükközésre; akkor, hogy megkerüljék a Fidesz által bevezetett Pride-betiltást, önkormányzati rendezvényként zajlott. A törvény továbbra is érvényben van, amely alapvetően tiltaná a homoszexualitást népszerűsítő gyűléseket, de a rendőrség most másképp értékelte a helyzetet, és úgy döntött, hogy a felvonulásnak nincs jogi akadálya. A Pride szervezői azonban továbbra is a homofób törvény eltörlését kérik, szerintük a rendszerváltás nem teljes a gyülekezési törvény helyreállítása nélkül.

Forrás telex.hu