A bizottság támogatta azt a javaslatot, hogy a törvény életbe lépésével a hatóság megszűnjön, és beolvadjon az igazságügyért felelős miniszter által irányított minisztériumba. A szervezet a törvény életbe lépéséig vállalhat kötelezettségeket, a minisztériumnak pedig nem kell közfeladatként ellátnia az általa végzett feladatokat.
Az Országgyűlés döntött a végkielégítésekről. A bizottság által támogatott módosítás szerint a hivatal által folytatott, a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény alapján zajló eljárások a jogszabály életbe lépésével megszűnnek. Az elnök és az elnökhelyettesek megbízatása is a jogszabály hatálybalépésével ér véget, számukra pedig a jogszabály életbe lépése után tizenöt napon belül záró vagyonnyilatkozatot kell tenniük.
A hivatal munkavállalóinak jogviszonya szintén megszűnik a törvény életbe lépésével. A köztisztviselők és munkatársak, az elnök és az elnökhelyettesek kivételével, a különleges jogállású szervekről és azok munkavállalóiról szóló törvény által megállapított végkielégítésre jogosultak, az MTI szerint.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezelt adatokat az igazságügyért felelős miniszter által irányított minisztérium kezelheti – áll a módosításban.
Forrás www.origo.hu
