Lemondott a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnöki tisztségéről a fideszes Őri László, aki a pártja strukturális átalakulására hivatkozva visszavonul a közélettől. A 2019 óta tisztségét betöltő politikus a jövőben jogászként kíván dolgozni.
Lemondott a Baranya Vármegyei Önkormányzat közgyűlésének elnöki tisztségéről és képviselői mandátumáról Őri László (Fidesz–KDNP), az erről szóló írásbeli nyilatkozatát Dunai Péter (Fidesz–KDNP) alelnök olvasta fel a testület pécsi ülésén csütörtökön – közölte az MTI.
Az üléstől távol maradó Őri László a nyilatkozatában nem indokolta a döntését. A Pécs Aktuál hírmagazinnak a napokban megjelent, a fideszes politikus távozási szándékáról szóló cikkében úgy nyilatkozott, hogy pártja strukturális és szervezeti átalakulása miatt kész lemondani tisztségeiről.
Jelezte, visszavonul a közélettől, erről maga döntött, előzetesen sem a pártközponttal, sem Orbán Viktor pártelnökkel nem egyeztetett. Hozzátette, a jövőben jogászként szeretne dolgozni, és több időt kíván a családjával tölteni.
A hírmagazin utalt rá, hogy Őri László választókerületi elnöki feladatokat is ellátott, ez a pozíció azonban a közelmúltban megszűnt a Fideszben.
A nyilvánosan elérhető életrajza szerint a reklám- és szervező szakmenedzser, valamint jogász végzettségű Őri László 2011 és 2014 között ügyvédjelöltként, 2010 és 2019 között Pécs önkormányzati képviselőjeként, 2014 és 2019 között a város alpolgármestereként is dolgozott. A vármegyei közgyűlés elnöki tisztségét 2019 óta töltötte be.
A többségében a Fidesz–KDNP képviselőiből álló közgyűlésnek a törvény értelmében saját tagjai közül titkos szavazással kell új elnököt választania a testület megbízatásának időtartamára.
Olvasd tovább itt: index.hu
