Mráz Ágoston Sámuel egyedül maradt a Nézőpontnál.

Mráz Ágoston Sámuel egyedül maradt a Nézőpontnál.


Boros Bánk Levente távozott a Nézőpont Intézet Közvélemény-kutató Nonprofit Kft. éléről, helyét a cégalapító, Mráz Ágoston Sámuel vette át.

Távozott a Nézőpont Intézet Közvélemény-kutató Nonprofit Kft. ügyvezetői posztjáról Boros Bánk Levente politikai elemző, helyét a cégalapító Mráz Ágoston Sámuel vette át – számolt be a HVG.

A Nézőpont Intézet egyike volt azoknak a műhelyeknek, amelyek az Orbán-kormány munkáját segítették közvélemény-kutatásokkal, elemzésekkel, ám a választási vereség után nyilvánvalóvá vált, hogy szakmai hibából vagy szándékosan, de a valóságosnál jóval nagyobb támogatást mutattak ki a Fidesz javára.

A lap megjegyzi, hogy bár a cégnek tavaly mindössze néhány millió forint volt az árbevétele, de a tulajdonos, a Nézőpont Intézet Alapítvány ennél jóval nagyobb pénzekkel gazdálkodik. A Nézőpont Intézet Alapítvány bevételei tavaly meghaladták a félmilliárd forintot, és ebből 477 millió a beszámoló lezárásakor, vagyis december 31-én még megvolt. Az alapítvány kurátora egyébként szintén Mráz Ágoston.

Mint arról korábban beszámoltunk, tudatos manipulációval és hamisítással vádolta meg több oktatótársa az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán oktató Mráz Ágoston Sámuelt, a Nézőpont Intézet vezetőjét az április 12. előtt megjelent, Fidesz-előnyt jelző közvélemény-kutatások miatt. Többen etikai vizsgálatot is indítanának ellene.