Szorosabb együttműködést ígérnek a V4-ek.

Szorosabb együttműködést ígérnek a V4-ek.

A legutóbbi dokumentum alapján a résztvevő államok vezetői – Magyar Péter, Donald Tusk, Andrej Babis és Robert Fico – megállapodtak a köztük lévő együttműködés megerősítésében. Az együttműködés alapját közös érdekeik és a korábbi közös eredmények képezik, például az Európai Unió ügyeiben, különösen a magas energiaárak csökkentésére és a bevándorlás kezelésére vonatkozóan.

A magyar miniszterelnök Gödöllőn, a V4-es kormányfők találkozója után kijelentette: „A visegrádi négyek együttműködése visszatért.” Kiemelte, hogy Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia elkötelezett a visegrádi együttműködés erősítése mellett.

Péter hangsúlyozta, hogy olyan V4-et szeretnének kialakítani, amely nemcsak a jelen kihívásaira reagál, hanem kézzelfogható eredményekkel is rendelkezik. Az elképzelésük, hogy a csoport egységes és hiteles hangként képviselje magát az európai döntéshozatali folyamatokban, így hozzájárulva a régió érdekeinek érvényesítéséhez.

Forrás mandiner.hu