A CATL debreceni gyára dietil-karbonát szivárgásáról adott ki közleményt. Tájékoztatásuk szerint a vállalat cselekvési terve alapján jártak el, így személyi sérülés nem történt. Belső vizsgálatot indítottak annak érdekében, hogy a jövőben hasonló esetre ne kerüljön sor.
A CATL Debrecen négyes gyártósora mellett mintegy 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból lefejtés közben csütörtökön 10 óra 30 perckor – közölte a vállalat az MTI-vel csütörtök délután.
A dietil karbonát egy színtelen, jellegzetes szagú folyadék, amit oldószerként használnak, vagy a dimetilkarbonát biztonságosabb alternatívájaként is használják a lítiumion-akkumulátorokban. Viszont tűzveszélyes, 25 Celsius-fok felett robbanásveszélyes lehet.
A szakemberek az előírásnak megfelelően cselekedtek, öt percen belül elhárították a problémát, személyi sérülés így nem történt. A belső protokollnak megfelelően a szakemberek tűzoltóhomokkal és abszorbens anyagokkal itatták fel a kiszivárgott folyadékot, majd azt a veszélyes hulladéktárolóba szállították és átszellőztették az érintett helyiséget.
A CATL belső vizsgálatot indított
A vállalat belső vizsgálatot indított, hozzátették, annak eredményeit be fogják építeni a működési gyakorlatukba, hogy a jövőben elkerüljék a hasonló incidenseket. Mint írták, a CATL Debrecen teljes mértékben együttműködik a hatóságokkal az esemény kivizsgálása alatt.
Néhány hete a debreceni CATL-gyárra bírságot szabott ki a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal, amiért szabálytalanul engedte a csatornába a nyomáspróbához használt zöld színű folyadékot.
Szerdán pedig a környezetvédelmi hatóság felfüggesztette a debreceni Semcorp tevékenységét, miután a monitoringkutakból, a csapadékvíz-elvezető rendszerből és a tározóból vett minták több fém és félfém esetében határérték-túllépést mutattak.
Olvasd tovább itt: index.hu
