Ingyenes kipróbálási lehetőséget kapnak az új Mol Bubi rendszerhez azok, akik jelenleg érvényes közlekedési bérlettel rendelkeznek a BudapestGO alkalmazásban, valamint azok is, akik 2024-ben vagy 2025-ben vásároltak éves vagy féléves Mol Bubi bérletet – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
A közlemény szerint a tesztprogram csütörtöktől indul, a jelentkezésre pedig péntek és hétfő reggel 10 óra között van lehetőség a BKK weboldalán. Az első ötezer jelentkező vehet részt a programban, de a BKK folyamatosan tervezi a résztvevők számának növelését.
A részletes információkat és a használathoz szükséges tudnivalókat az érintettek e-mailben kapják meg a teszt startjakor.
A Mol Bubi új generációja minden tekintetben fejlődést ígér, hiszen egy nagyobb és rugalmasabban bővíthető flottát kínál, amely klasszikus és elektromos rásegítésű kerékpárokból áll – állította a BKK.
A rendszer éles bevezetése után folyamatosan növelik a kerékpárok számát, a kezdeti időszakban összesen 3300 jármű (2500 klasszikus és 800 e-bike) áll majd rendelkezésre, és a kapacitás a jövőben tovább bővül – jelezték.
Forrás 24.hu
