A kormány a hőség miatt összehangolt védekezési intézkedéseket rendelt el egy kormányrendelet keretein belül – közölte Magyar Péter miniszterelnök a kormányszóvivői tájékoztatón csütörtökön.
A miniszterelnök elmondta, hogy ő vezeti a védekezést, amelyhez egy koordinációs testület nyújt segítséget, benne részt vesz a belügyminiszter, az egészségügyi miniszter, a gazdasági és energetikai miniszter, a honvédelmi miniszter, a közlekedési és beruházási miniszter, valamint a nemzetbiztonsági főtanácsadó is.
Kifejtette, hogy a helyi végrehajtók, a területi védelmi bizottságok fogják össze a különböző szakterületek munkáját, például a honvédséget, a katasztrófavédelmet, a mentőszolgálatot és a tűzoltóságot. A Védelmi Igazgatási Hivatal folyamatosan tájékoztatja a kormányt. Péntek éjféltől sürgős tájékoztatási rend lép életbe a kormany.hu/hoseg weboldalon.
Az extrém hőség miatt a kormány a hétfői és keddi napokra otthoni munkavégzést rendel el az államigazgatásban és az állami vállalatoknál, ahol ez lehetséges.
Felhívta a munkáltatók figyelmét arra, hogy gondoskodniuk kell a munka egészséges körülményeiről, ami magában foglalja a védőital biztosítását is. Kérte a munkáltatókat, hogy ahol lehetséges, fontolják meg a rövidített munkaidő bevezetését és a külső helyszíni munkák átütemezését.
A harmadfokú hőségriasztás szombattól lép érvénybe. Ma pedig arra vagyunk kíváncsiak, hogy olvasóink szerint szükség van-e a home office-ra. 17 óráig várjuk a válaszokat.
Köszönjük szavazatát!
Akkor most kötelezővé kellene tenni a home office-t az extrém hőségben?
Forrás www.blikk.hu
