Három ember tűnt el a Dunában szombaton, ebből az egyik holttestét megtalálták, míg a másik két férfi keresése folyamatban van – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a közösségi média oldalán. Az elsőként felfedezett áldozat egy iváncsai fiatal volt, akit a vízirendőrség talált meg, de sajnos az életét már nem tudták megmenteni. A keresés továbbra is zajlik a XI. kerület Kopaszi-gátjánál eltűnt férfi, valamint egy 26 éves bajai férfi után, aki szintén elmerült a vízben.
Több esetben a balesetet szenvedett személyek különböző okok miatt merültek el, volt, aki úszni indult, mások csupán sétáltak be a vízbe, míg egy valaki labdáért ugrált a folyóba. Az egy közös mindannyiukban, hogy egyike sem gondolta, hogy nem térhetnek vissza a partra – írták a hatóságok.
A jelenlegi hőség sokakat a vízpartra vonz, hiszen harmincnyolc fok van, és a következő napokban még magasabb hőmérsékletet jósolnak. A szakemberek figyelmeztettek, hogy a nagy meleg ellenére is fokozott óvatossággal kell a víznél viselkedni, különösen ismeretlen folyószakaszokon, nem kijelölt fürdőhelyeken vagy bányatavakban. Ezek a helyek kiszámíthatatlanok, és még a legjobb úszótudás sem nyújt garanciát a biztonságra.
Forrás mandiner.hu
