Magyar Pétert feljelentették.

Magyar Pétert feljelentették.

Tényi István hivatalos visszaélés gyanújával fordult a Fővárosi Nyomozó Ügyészséghez. Állítása szerint Magyar Péter túllépett a hatáskörén, amikor meghatározott időkeretet adott a legfőbb ügyésznek, hogy tájékoztassa őt az aranykonvojjal kapcsolatos nyomozás aktuális állásáról.

A feljelentés alapját képező események arra utalnak, hogy a hatósági eljárások során nem minden esetben tartják be a megfelelő jogi kereteket. Tényi véleménye szerint Magyar Péter intézkedései sérthetik a jogszabályokat, és ezáltal kérdéseket vetnek fel a helyes eljárásmód mellett.

Az ügyészség most megkezdi a nyomozást a garanciák betartásának biztosítása érdekében, és az eset további részleteit is vizsgálja. A hatóságok számára kritikus, hogy az ilyen jellegű határozatok során mindenki a saját jogkörén belül maradjon, ezzel garantálva a jogi folyamatok átláthatóságát és tisztaságát.

Forrás mandiner.hu