Vona Gábor botrányt említett, de csúnyán átverte barátait.

Vona Gábor botrányt említett, de csúnyán átverte barátait.

Óriási felháborodás tört ki a Fidesz EP-képviselőinek döntése miatt, ami lehetővé teszi, hogy Magyarországra génszerkesztett élelmiszerek, úgynevezett NGT1-élelmiszerek érkezzenek. Az érintettek szerint ezek az élelmiszerek nem lesznek feltüntetve a boltok polcain, így a vásárlók nincsenek megfelelően tájékoztatva a termékek eredetéről. Ezzel a helyzettel kapcsolatban a Jobbik korábbi elnöke, aki jelenleg a Második Reformkor Pártot vezeti, rendkívül dühös nyilatkozatot tett közzé.

A politikai figura szándékai szerint az eljárás felháborító, hiszen a Fidesz politikai képviselői támogatták ezt a lépést, amely komoly etikai kérdéseket vet fel a közéletben. A nagyközönség figyelmét felkeltő kijelentések azonban nem csupán a feszültség szítására szolgálnak. Később kiderült, hogy a politikus bevallotta, az egész eset valójában csak egy figyelemfelkeltő kísérlet része volt, amelynek célja a társadalmi diskurzus élénkítése és a figyelem felhívása egy komolyabb problémára.

Ez az esemény rávilágít arra, hogy a génszerkesztett élelmiszerek kérdése sok vitát generálhat, nemcsak a közgazdasági szempontok miatt, hanem a biztonság és az egészségügyi kérdések miatt is. Az ilyen típusú élelmiszerek elfogadása és elterjedése komoly következményekkel járhat a fogyasztók számára, ráadásul a tájékoztatás hiánya még inkább fokozza az aggodalmakat. A politikai diskurzus tehát elengedhetetlen a nyilvánosság tájékoztatása és a megfelelő döntések meghozatala érdekében.

Forrás mandiner.hu