Az Index egyik olvasója jelezte szerkesztőségünknek, hogy vasárnap 20 óra óta Budapest XI. és XIV. kerületének több pontján nincs áram, a környéken szirénázást is hallani.
Elmondása alapján az MVM ügyfélszolgálata szerint akadozik az érintett területeken az áramfogyasztás, valószínűleg a kánikula okozta túlfogyasztás miatt. A helyreállításig a fogyasztók türelmét kérte a szolgáltató.
Több nyilvános Facebook-csoportban panaszkodtak a tagok az áramkimaradások miatt, feltehetőleg nem csak két kerületet érint a probléma. A XXI. kerületben, a Csepel-Királyerdő városrészben több utcán is elment az áram a nap folyamán, de több hozzászóló megerősítette, hogy este 20 óra után helyreállt az áramszolgáltatás.
Nem csak Budapestet érintheti a probléma
Pest vármegye több településén hasonlóról számoltak be, a Tököli közügyek Facebook-csoport tagjai szerint az Alkotmány utcai transzformátorral akadt probléma, ezért az MVM szerelői lassan haladnak a helyreállítási munkálatokkal.
A Szigethalmi Fórumban pedig több bejegyzésben is arról panaszkodtak, hogy a Fiumei utcán nincs áram, de a város több területén is tapasztalták a problémát.
Ahogy arról beszámoltunk, csütörtök este arra kérte Kapitány István a lakosságot, hogy este 18 és 21 óra között csökkentsék az áramfogyasztásukat, így zavartalanul tud működni Magyarország villamosenergia-ellátása. A klímaberendezések használatával kapcsolatban azt javasolta a gazdasági és energetikai miniszter, éjszaka vagy a hajnali órákban hűtse le mindenki az otthonát.
Bővebb információkért kerestük az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot, valamint az MVM-et is, amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.
(Borítókép: Képünk illusztráció! Fotó: Shutterstock)
Izgalmas történetek, rejtett kincsek, érdekes épületek – nem csak budapestieknek.
MEGVESZEM

Olvasd tovább itt: index.hu
