Évek óta fennálló problémákról esett szó, de a helyzet változatlan
A szerző emlékeztet arra, hogy a jobboldali médiában régóta ismert gondokat jelentettek a párhuzamosságok, a fenntarthatatlan szerkesztőségi felépítések és a kreatív megújulás hiánya. Mint fogalmaz, sokan már évekkel ezelőtt szükségesnek tartották a reformokat, ennek ellenére a rendszer továbbra is változatlan maradt. Szerinte a jelenlegi helyzet részben ennek a halogatásnak a következménye.
„Nagyon jól emlékszem egy beszélgetésemre fiatal újságíróként (…) és arra, hogy miként áll a jobboldali média” – tette hozzá, hangsúlyozva, hogy az évek során a szükséges reformok helyett inkább a megszokás irányította a rendszert.
Kohán Mátyás, a Mandiner szerzője kritikával illette azokat, akik csupán egzisztenciális okok miatt, meggyőződés nélkül dolgoztak a rendszerben.
Az értékteremtő újságírók kerülhetnek a legnehezebb helyzetbe
A publicista kiemelte, hogy azok a kollégák, akik szakmai meggyőződésből, az olvasók kiszolgálására törekedve dolgoztak a jobboldali médiában, most különösen nehéz helyzetbe kerültek. Az írás egyben bírálja azokat is, akik a szerző szerint pusztán anyagi okokból dolgoztak, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy a jobboldali médiáról kedvezőtlen kép alakuljon ki.
„A Mandiner értékes maradt, az érték mindvégig megmaradt azok számára, akik még itt vannak, és azok számára is, akik most távozni kényszerültek” – jelentette ki Kohán, míg reményét fejezte ki, hogy a lap képes megőrizni szakmai identitását a nehézségek ellenére is. A következő időszakot pedig átmeneti, bizonytalan és komoly kihívásokkal teli időszaként jellemezte, amelyben a Mandiner szerkesztősége újra megküzdhet olvasói és támogatóik bizalmáért.
Forrás www.origo.hu
