Egykori kormánytag is érintett az NKA-botrányban?

Egykori kormánytag is érintett az NKA-botrányban?

Az NKA-botrány egyre nagyobb hullámokat ver

A Nemzeti Kulturális Alappal (NKA) kapcsolatos ügy tovább gyűrűzik. Kedden hat embert őrizetbe vettek hűtlen kezelés gyanújával, köztük Bús Balázst is, akit csütörtökön tartóztattak le. Egyre több részlet lát napvilágot a visszaélésekről, és úgy tűnik, hogy magas rangú alkalmazottak is érintettek az ügyben. Ön szerint lehetséges, hogy a botrány egy volt kormánytagot is érint?


A legutóbbi országgyűlési választások óta a legnagyobb ügy a Nemzeti Kulturális Alap pénzkiosztásához kapcsolódik. A Hankó Balázs miniszter által felügyelt NKA 2024 decemberétől több mint ezer esetben, rendkívül magas támogatásokat osztott ki, gyanús körülmények között. A pénzek csak egy szűk kör számára voltak elérhetők, és gyanú merült fel, hogy nem is a valódi művészeti teljesítményeket támogatták, hanem inkább kampánycélokat.


Kedden a Nemzeti Adó- és Vámhivatal őrizetbe vett hat embert, köztük Bús Balázs volt óbudai polgármestert is, akit letartóztattak. Az adóhatóság több mint 17 milliárd forintos kárt okozó hűtlen kezelés gyanújával indított eljárást, meghallgatva a Kulturális és Innovációs Minisztérium magas rangú munkatársait.


Ön szerint lehetséges, hogy az NKA-ügyben a legmagasabb szinten is érintettek vannak? Elképzelhető, hogy volt kormánytagok is részt vettek benne?


Mondja el véleményét! Várjuk szavazatát ma 17 óráig!


Köszönjük szavazatát!

Forrás www.blikk.hu