Este 18-21 óra között csökkentsük az áramot!

Este 18-21 óra között csökkentsük az áramot!

A nyári hőségben mindannyiunknak van lehetősége arra, hogy hozzájáruljon a villamosenergia-ellátás biztonságához és zavartalanságához. Ehhez nem szükséges drága döntéseket hoznunk; elegendő néhány egyszerű, tudatos lépést tenni. Különösen fontos figyelni az energiafogyasztásra az esti csúcsidőszakban, 18 és 21 óra között.

Ha lehetséges, ebben az időszakban érdemes csökkenteni a légkondicionáló használatát, inkább az éjszakai vagy hajnali órákban hűteni a lakást. Ezen kívül a különböző elektronikai eszközök, mint például a laptopok és telefonok töltését, valamint a nagyobb energiafelhasználású háztartási gépek működtetését célszerű 21 óra utánra ütemezni.

Ezek az apró változtatások segíthetnek abban, hogy elkerüljük a villamosenergia-hálózat túlterhelését, és biztosítsuk a zavartalan áramszolgáltatást a legmelegebb órákban is. Mindezek a tudatos döntések nemcsak a környezetünk, hanem a saját kényelmünk érdekében is hasznosak.

Forrás mandiner.hu