Bart István: villamosítás és dekarbonizáció helyettes államtitkára

Bart István: villamosítás és dekarbonizáció helyettes államtitkára


Újabb helyettes államtitkárt nevezett ki Magyar Péter miniszterelnök, ezúttal a Gazdasági és Energetikai Minisztériumba. Bart István a villamosításért és a dekarbonizációért felel, amelyről a frissen kinevezett államtitkár számolt be közösségi oldalán.

Feladata többek között az lesz, hogy a hőhullámok további erősödését megelőzze, illetve elősegítse Magyarország energiafüggetlenségét, miközben fenntartsa a megfizethető energiaárakat. Bart István megjegyezte, nem lesz könnyű, de minden képességét és tudományát beleadja a feladat teljesítésébe. A bejegyzését azzal zárta, hogy köszönetet mondott Magyar Péter miniszterelnöknek, Kapitány István gazdasági és energetikai miniszternek, valamint Tótth András energetikai államtitkárnak.

Nincs megállás, sorra nevezik ki a szaktárcák a helyettes államtitkárokat

Az elmúlt napokban több minisztériumban is új helyettes államtitkári kinevezéseket jelentettek be, Kálnoki Kis Attila sportért felelős államtitkár pénteken közölte, hogy a korábbi Telesport-kommentátor és úszószervezési szakember, Szántó Dávid tölti be a sportért felelős államtitkárság helyettes államtitkári posztját.

Az augusztus elsején 45 éves Szántó a Magyar Úszó Szövetség nemzetközi igazgatójaként többek között a 2017-es budapesti vizes vb úszóversenyeinek igazgatója, illetve több hazai rendezésű Eb és vb szervezőbizottságának operatív vezetője volt. Pontos feladatköre egyelőre nem ismert, mivel a tizenhat év után újjáalakult sportállamtitkárság szervezeti struktúrájának kialakítása még folyamatban van.

Nagy Ervin kulturális államtitkár szintén pénteken tette közzé helyettes államtitkárainak névsorát. A kinevezések közös vonása, hogy mindhárom jelölt aktív szakmai múlttal rendelkezik a saját területén. Nagy Ervin hangsúlyozta, tudatosan keresett olyan munkatársakat, akik a gyakorlatból ismerik az általuk irányítandó terület valóságát. Sipos Imre az előadó-művészetért, Berg Judit az irodalomért és a közművelődésért, míg Popa Gergely a zeneművészetért felel majd új pozíciójában.