Karácsony Gergely a Budapest Pride előtti időszakban kapta meg a bírósági végzést, amelyben értesítik arról, hogy megszüntették a tavalyi rendezvényszervezés miatt ellene indított büntetőeljárást. A főpolgármester közösségi oldalán osztotta meg a dokumentum egy részét.
Június elején már nyilvánossá vált, hogy a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség ejtette a vádat Karácsony Gergely ellen a 2025-ös Budapest Pride megszervezésével kapcsolatban.
A vádirat alapja az volt, hogy a gyülekezési hatóság megtiltotta a rendezvény megrendezését. Ez a tiltás azonban egy olyan jogszabályon alapult, amelyről később az EU Bírósága megállapította, hogy ellentétes az uniós joggal.
Karácsony Gergely évről évre részt vesz a Pride rendezvényen, és ez alkalommal is hasonlóan cselekszik. Szombaton a közösségi oldalán közölte, hogy a felvonulás előtt néhány perccel érkezett meg hozzá egy levél.
„A Pesti Központi Kerületi Bíróság Karácsony Gergely Szilveszter vádlott ellen az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértése miatt indult büntetőeljárásban Budapesten, 2026. június 17-én tárgyaláson kívül a következő végzést hozta: … vádlottal szemben az egyesülési és gyülekezési szabadság megsértésének vétsége miatt indult büntetőeljárást megszünteti” – állt a hivatalos iratban, amelyet a városvezető szimbolikus pillanatban kapott kézhez.
Forrás www.blikk.hu
