Skrabski Fruzsina: Csalódottam a Fideszben.

Skrabski Fruzsina: Csalódottam a Fideszben.


„Sajnos átvert minket a Fidesz” – írta közösségi-oldalán Skrabski Fruzsina, Novák Katalin volt tanácsadója, miközben megosztotta Sebes Gábor korábbi fideszes önkormányzati képviselő bejegyzését.

Sebes arról ír, hogy a DK vezetése erkölcsösebb és jobban vállalta a választási vereségért a felelősséget, mint a Fidesz. Lemondás helyett pedig „Orbán rögtön nekilátott a Fidesz »megújításának«. Milyen elvek mentén? Ki hatalmazta fel rá? Mert a Fidesz nem magántulajdon, választott testületek vezetik, amelyek elvesztették legitimitásukat”. Hozzátette, a párt felelősségvállalása csak a volt miniszterelnök „mindenért én vagyok a felelős” kijelentéseiben merül ki.

Skrabski azt írta, a Fidesz nem egy nemzeti tőkésosztályt épített ki, hanem „saját vagyont gyűjtögettek”. „Át lettünk verve!” – emelte ki. Abban bízik, a káoszból kialakul majd egy új formáció, „de ki mer ezek után politizálni?” – fogalmazta meg a kérdést.

Sebes Gábor a „Fidesz és a volt kormány médiájának” a felszámolását sérelmezi, hozzátéve:

Idáig azért tűrtük a pofátlan meggazdagodást, mert a Fidesznek is kell gazdasági hátország. Most kiderült, hogy ezzel csak befogták a szánkat. Navracsics és Ferencz Orsolya felszólították a NER-oligarchákat, hogy nyissák ki a bukszát. Orbán hallgat.

Bejegyzését pedig azzal zárta, hogy amíg a Fidesz Orbán Viktor „túsza”, addig semmi esélye.

(Borítókép: Skrabski Fruzsina a szimpátiatüntetésen 2026. június 7-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)