Óbuda polgármestere újrahasznosított plakátokkal kampányol.

Óbuda polgármestere újrahasznosított plakátokkal kampányol.

A plakátokat az országgyűlési választások jelöltjeinek és a jelölőszervezeteknek 2026. május 12-én 16 óráig el kell távolítaniuk, de már most is alig lehet találkozni velük. Ennek részben az az oka, hogy sokan szuvenírként gyűjtöttek be ilyen plakátokat, vagy az interneten hirdették őket eladásra.

Kiss László, Óbuda korábbi DK-s polgármestere a Szentlélek téren bemutatta, hogy létezik alternatívája a plakátok újrahasznosításának. Például szép üzeneteket festhetnek a plakátok hátoldalára, amelyeket kiállíthatnak a köztereken, így az arra járók elolvashatják a kedves szavakat.

Kiss László 2019-ben váltotta le a fideszes Bús Balázst Óbudán, majd 2020-ban a MSZP-ből átigazolt a Demokratikus Koalícióba. Később gyanúba keveredett vesztegetés miatt, és újabb polgármesteri esküjét már a börtönben tette le. Kilenc hónapot töltött előzetes letartóztatásban, de úgy döntött, hogy nem mond le a posztjáról, és több büntetőfeljelentést is kíván tenni az ellene folyó eljárások miatt.

Forrás hvg.hu